25.9.2011 otevřeno: 1468 x

Mezinárodní turnaj žen: vítězství nad Islandem přineslo třetí místo

Vítězstvím zakončily české házenkářky své účinkování na turnaji o Slezský pohár v polském Chorzowě. V souboji o třetí příčku porazily Island 30:28 a po předchozích porážkách s favorizovaným domácím výběrem a Nizozemskem si zvedly sebevědomí před začátkem kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2012.

zdroj: ČTK, iDnes.cz

I ve třetím vystoupení na turnaji sehrály svěřenkyně trenéra Jana Bašného vyrovnaný zápas, tentokrát ale se šťastným koncem. Reprezentace ostrovního státu přitom začala lépe, v první půli využila technických chyb oslabeného českého týmu a vedla až o čtyři branky. Problémy dělala hlavně Kuladóttirová, která se nakonec trefila hned osmkrát.

Házenkářky ale zpřesnily obranu a do přestávky srovnaly krok. Do druhého poločasu vstoupily mnohem soustředěněji a razantní úvod jim vynesl čtyřgólový náskok. Právě to nakonec rozhodlo o českém vítězství, neboť Islanďanky se už dokázaly přiblížit maximálně na rozdíl jedné branky, ale nevyrovnaly.

Na české straně se deseti góly blýskla Poznarová, jež proměnila všech šest českých sedmimetrových hodů, oporou byla i brankářka Satrapová. Poslední test před startem říjnové kvalifikace ME, v níž se Češky o dvě postupová místa utkají se Švédskem, Slovinskem a Rakouskem,  tak skončil vítězstvím.

Mezinárodní turnaj Polsko

Česko – Island 30:28 (15:15)

Házenkářky ale zpřesnily obranu a do přestávky srovnaly krok. Do druhého poločasu vstoupily mnohem soustředěněji a razantní úvod jim vynesl čtyřgólový náskok. Právě to nakonec rozhodlo o českém vítězství, neboť Islanďanky se už dokázaly přiblížit maximálně na rozdíl jedné branky, ale nevyrovnaly.

Na české straně se deseti góly blýskla Poznarová, jež proměnila všech šest českých sedmimetrových hodů, oporou byla i brankářka Satrapová. Poslední test před startem říjnové kvalifikace ME, v níž se Češky o dvě postupová místa utkají se Švédskem, Slovinskem a Rakouskem, tak skončil vítězstvím.

Nejvíce branek: Poznarová 10/6, Chrenková a Martinková po 5 - Kuladóttirová 8, Gudmundsdóttirová 5. Rozhodčí: Brehmerová, Skowroneková (obě Pol.). Vyloučení: 3:4. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/3. Diváci: 150.

Další utkání: Polsko - Nizozemsko 31:28 (19:15)