25.10.2011 otevřeno: 2403 x

Juniorky v přípravě nad Slovenkami dvakrát zvítězily

Dvě přípravná utkání odehrál juniorský výběr házenkářek na Slovensku ve dnech 19. a 20. října. V obou utkáních si české reprezentantky poradily se slovenskými soupeřkami, i přesto však střetnutí ukázala, kde mají ještě české hráčky své rezervy.

Slovensko  - Česko 17:31 (11:12), 28:33 (13:14)

První poločasy obou utkání měly velmi podobný průběh. Vyrovnaných patnáct minut následovalo získání náskoku tří až čtyř branek pro český celek. Po něm však v obou zápasech přišel výpadek se společným jmenovatelem „nevynucené technické chyby“, vyrovnání soupeře a opět nabytí těsného náskoku českých barev před odchodem do kabin. Jestliže vyrovnaný úvod v prvním zápase byl způsoben především hledáním rytmu, ve druhém utkání pak umožňovalo Slovenkám držet s českým výběrem krok neproměnění vyložených šancí v prvních minutách zápasu. Náskok (v 1. zápase 11:8 a ve 2. 12:8) Češky vždy získaly sehráním pohledných kombinací a zrychlením hry.

Foto Alex Wipf

I druhé půle obou střetnutí byly vždy prvních deset minut velmi vyrovnané, dokonce během nich soupeř českou reprezentaci někdy i převyšoval. V prvním utkání k tomu přispělo i to, že během této desetiminutovky přišla čtyři vyloučení českých hráček. Bylo tedy v podstatě úspěchem, že po této desetiminutovce byl stav prvních střetnutí 16:16. Pak soupeři došly síly a nenašel až do konce zápasu recept na zlepšenou českou obranu. Češky každý jeho neúspěch trestaly brankami z rychlých útoků. „Ve druhém zápase jsme se pak dlouho hledali především v obraně, a když jsme k tomu přidali i nedůsledný a alibistický útok, dostal se soupeř i do vedení. Ve 45. minutě druhého zápasu již ale bylo vše v našich rukách,“ hodnotí s odstupem české vystoupení trenér Michal Červenka.

Češky si vypracovaly 3 – 4 brankový náskok, který udržely až do konce utkání. „Velké problémy nám v tomto utkání dělala především obrana křídel, z tohoto prostoru jsme obdrželi 10 branek!

Nutno ale říci, že obě utkání byla z naší strany plná pohledných okamžiků jak v obraně, tak i v útoku. Bohužel byla střídána i školáckými chybami především při kontrole míče a chvílemi útočného tápání, kdy družstvo ztratilo odvahu ke střelbě. Znovu nám to ukázalo směr, kterým se máme ubírat, a poukázalo na věci, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost,“ uzavřel hodnocení měření sil se Slovenkami Červenka.

Mezi opory patřila stabilní jména. Spolehlivé výkony předvedla dvojice Ryšánková a Marčíková Š., k nim se přidaly v 1. zápase Königová, Roháčková a Kubáčková, ve druhém zápase se střelecky prosadila Janoušková. Pozitivem jistě je, že po dlouhé době se ve hře českých házenkářek objevil i přínos z prostoru pivota. Zajímavým experimentem se ukázalo zařazení specialistky na obrannou činnost. V obou zápasech se této role výborně zhostila debutantka Roubalová.

Slovensko – Česko 17:31 (11:12), 19. 10. 2011, 18,00 hod.

Sestava a branky Slovenska: 2 Kovačiková 6/1, 3 Feňovčíková, 4 Kostelná 1, 5 Kišová, 6 Ďuriníková 1, 7 Šichmanová, 8 Tomašechová, 9 Martonová, 10 Pöcsiková 1, 11 Kosajová, 13 Vargová 2, 14 Holešová 1/1, 15 Szüczová 3, 17 Michelová 1,18 Lazorová 1, 21  Kvasnicová, 24 Sláviková

Trenér: Jozef Hanták, asistent: Miroslav Miňo

Sestava a branky Česka: 1 Kudláčková, 12 Roháčková, 16 Müllnerová, 24 Marčíková Z. 3, 13 Kulíšková 2, 30 Ždánská 1, 7 Königová 8, 21 Janoušková 1, 3 Roubalová, 20 Weisenbilderová 1, 18 Součková 2, 5 Ryšánková 4, 17 Kubáčková 5, 33 Marčíková Š. 3, 4 Kutlvašrová, 25 Pekařová 1

Trenér: Michal Červenka, asistentka: Martina Papežová

Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/0, vyloučení: 1 – 6, rozhodčí: Klieštiková, Majstríková (SVK)

Slovensko – Česko 28:33 (13:14), 20. 10. 2011, 15,00 hod.

Sestava a branky Slovenska:  2 Kovačiková, 3 Feňovčíková, 4 Kostelná 2, 5 Kišová 2, 6 Ďuriníková, 7 Šichmanová 2, 8 Tomašechová, 9 Martonová, 10 Pöcsiková 2/1, 11 Kosajová 1, 13 Vargová, 14 Holešová 11/1, 15 Szüczová 1, 17 Michelová 7,18 Lazorová, 21  Kvasnicová, 24 Sláviková

Sestava a branky Česka: 1 Kudláčková, 12 Roháčková, 16 Müllnerová, 24 Marčíková Z. 3, 13 Kulíšková 3, 30 Ždánská 2, 7 Königová 2, 21 Janoušková 5, 3 Roubalová, 20 Weisenbilderová 4, 18 Součková, 5 Ryšánková 6, 17 Kubáčková 7/4, 33 Marčíková Š. 1, 4 Kutlvašrová, 25 Pekařová

Aktuální podoba českého juniorského výběru.