3.11.2011 otevřeno: 3517 x

Češi na turnaji v Srbsku na úvod vítězní

Při svém úvodním vystoupení na kvalitně obsazeném turnaji v Srbsku vybojovali čeští reprezentanti ve vyrovnaném zápase vítězství nad Chorvaty. V dalším utkání podlehli domácí Srbové Maďarsku sedmibrankovým rozdílem.

Pohár národů - Srbsko

Česká republika – Chorvatsko 33:31 (14:14)

Velmi vyrovnaný průběh mělo dnešní večerní měření sil mezi reprezentačními výběry České republiky a Chorvatska. Vstup do utkání se Čechům nevydařil podle představ a brzy prohrávali 1:4, rychle však dokázali zareagovat. Nejprve šńůrou tří branek čeští házenkáři vyrovnali na 4:4 a poté už si dokázali udržovat alespoň minimální náskok. Krátce před koncem prvního poločasu vedli Češi dokonce tříbrankovým rozdílem 14:11, nepřesnostmi v závěru však dovolili soupeři, v jehož dresu vynikal se svými devíti brankami především Domagoj Duvnjak, vyrovnat na poločasových 14:14. Ve druhém poločase už to byli stále Chorvati, kdo dotahoval byť většinou jen dvoubrankový náskok soupeře. V posledních minutách ale sledovala tisícovka diváků v srbském Niši drama. V poslední minutě dělila oba celky jediná branka (32:31), nejlepší střelec českého celku Filip Jícha však proměněným sedmimetrovým hodem pojistil Čechům vítězství.

Trenér Martin Lipták: S výkonem můžeme být spokojení. Nevydařila se nám jen poslední desetiminutovka první půle, kdy jsme se nedokázali prosazovat v útoku, byli jsme nepřesní i v obraně a umožnili jsme tak soupeři korigovat. Jinak jsme výborně a disciplinovaně hráli na postavenou obranu, na kterou jsme byli schopni vyvíjet velký tlak a skórovat. Výhru si velmi ceníme, soupeř to byl těžký a my jsme si dokázali, že můžeme hrát s nejlepšími družstvy světa.

Branky Česka: Nocar 2, Vítek 5, Vraný 1, Kubeš 3, Motl 2, Jícha 9, Filip 5, Sobol 1, Horák 5
Nejlepší střelci Chorvatska: Duvnjak 9, Minčevič 5
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Stojkovič, Nikolič (SRB), diváků: 1000

Srbsko - Maďarsko 25:32 (14:16)

V prvním utkání mezinárodního turnaje "Pohár národů" v Srbsku podlehl domácí celek Maďarsku rozdílem sedmi branek. Srbsko vedlo nad svým soupeřem přibližně do 13. minuty a to až čytřbrankovým rozdíelm (9:5), ve druhé polovině první třicetiminutovky ale přetáhli vedení na svou stranu Maďaři a s minimálně tříbrankovým vedením propluli utkáním až do konce. V posledních patnácti minutách už byla jejich dominance evidentní a tříbrankový náskok navýšili až na závěrečný sedmibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Srbska: Nikcevic 8/4, Manojlovic 4, Šešun 3, Stojkovic 3

Nejlepší střelci Maďarska: Zubai 7, Mocsai 6, Ilyes 5, Császár 5

Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/5, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Volodkov, Zotin (RUS), diváků: 3700