5.11.2011 otevřeno: 2581 x

Po výhře nad Chorvaty těsná prohra s Maďarskem

Čeští reprezentanti nedokázali zopakovat koncentrovaný výkon z prvního zápasu. Nevydařil se jim vstup do dnešního večerního utkání a posléze prohráli s Maďarskem jednobrankovým rozdílem. V dalším dnešním utkání Turnaje národů porazili domácí Srbové Chorvaty o dvě branky. O konečném pořadí na turnaji tedy rozhodnou zítřejší zápasy. Češi hrají proti Srbsku v 18. hodin.

Pohár národů v Srbsku

Česká republika – Maďarsko 25:26 (10:14)

Vstup do utkání se českým reprezentantům vůbec nevydařil. Neproměňovali vypracované šance a v 15. minutě prohrávali už o nepříjemných osm branek 4:12. Ve druhé čtvrtině se výkon českých házenkářů zlepšil. Češi zkoncentrovali obranu, začali proměňovat útočné akce a dotáhli se na rozdíl tří branek. Do poločasové přestávky ale odcházeli s čtyřbrankovou ztrátou 10:14. Ve druhém poločase už čeští reprezentanti stále šlapali Maďarům na paty ze vzdálenosti dvou až čtyř branek. Skvělé výkony předváděli brankáři na obou stranách, na straně Čechů Galia, v maďarském dresu Miklar. Do střelecké statistiky dokázali promluvit téměř všichni hráči, kteří do utkání v českých barvách nastoupili. Krátce před koncem utkání se českým házenkářům podařilo korigovat na rozdíl jediné branky, poslední krok k vyrovnání už ale udělat nezvládli.

Trenér Martin Lipták: Pokazili jsme úvod. Neproměňovali jsme šance a inkasovali z následných protiútoků. Tým nebyl zdaleka tak koncentrovaný jako včera proti Chorvatům. Dobře ale fungovala obrana a výborný výkon podal Galia. Nedokázali jsme se prosazovat na postavenou maďarskou obranu, ztráceli jsme balóny a z toho inkasovali zbytečné góly.

Sestava a branky Česka: Galia, Štochl – Juříček 5, Nocar 5, Víítek 2, Vraný 1, Kubeš 2, Motl 1, Jícha 3. Filip 1, Sobol 2, Horák 1, Mráz 1, Sklenák 1, Hynek, Šik

Nejlepší střelci Maďarska: Vadkerti 9, Császár 4

Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 2:5, rozhodčí: Stojkovič, Nikolič (SRB), diváků: 1000

Srbsko – Chorvatsko 22:20 (11:9)

Srbský tým porazil úřadujícího evropského vicemistra z Chorvatska 22:20. Západ se rozhodoval mezi 44. a 53. minutou, kdy únik domácího celku ze stavu 15:15 na 20:16 Chorvati nezachytili a do konce utkání už čtyřbrankové manko nedokázali dotáhnout. Nejvýraznějšími postavami utkání byli v domácím dresu Illič a Vujin, kteří dohromady nastříleli sedmnáct z dvaadvaceti branek Srbů.

Nejlepší střelci Srbska: Ilič 9/2, Vujin 8, Beljanskij 3

Nejlepší střelci Chorvatska: Vukovič 5, Zrnič 4/1

Rozhodčí: Volodkov, Zotin (RUS), diváků: 3000