7.11.2011 otevřeno: 1919 x

V posledním vystoupení na turnaji porazili Češi Srbsko

Třetí utkání českého celku na turnaji skončilo vítězstvím českých házenkářů. Při svém posledním vystoupení v Poháru národů zvítězil český celek nad srbským soupeřem těsným jednobrankovým rozdílem.

Pohár národů v Srbsku

Srbsko – Česko 23:24 (10:15)

Hráči České republiky bojovali dnes v posledním utkání Poháru národů proti domácím Srbům. Češi sice v úvodu prohrávali 0:2, posléze ale dokázali tříbrankovou šňůrou stav otočit na 3:2. V 15. minutě vedli čeští házenkáři už 7:3 a srbský trenér si vyžádal time-out. Ani to však nedostalo Srby příliš do tempa a i nadále se nebyli schopni příliš prosazovat proti skvěle chytajícímu Mrkvovi. Ve 20. minutě vedli Češi o šest branek 10:4. Krátce před koncem poločasu se sice Srbi přiblížili na 8:12, čeští reprezentanti však byli schopni svůj náskok opět rychle navýšit zpět na šest branek. Prvních patnáct minut druhé půle si čeští házenkáři stále udržovali pěti až šestibrankový odstup. Se začátkem poslední čtvrtiny utkání ale několika zákroky podpořil svůj celek domácí brankář, našim se nedařilo skórovat a Srbové korigovali v 51. minutě na 20:22. Trenér Lipták sáhl po oddechovém čase, přesto v zápětí dělila oba celky jen jediná branka. Nepřesná střelba a drobné chyby pak tři minuty před koncem připravily české reprezentanty i o toto těsné vedení (23:23). Poslední minuty dohrávali Srbové v oslabení a českým házenkářům se podařilo koncentrovaným výkonem v nervózním závěru vstřelit rozhodující gól.

Asistent trenéra Jiří Mika: Vstoupili jsme do utkání s podstatně jinou motivací a koncentrací než včera. Výborně jsme bránili a za obranou působil vynikající Mrkva, který si jen v prvním poločase připsal čtrnáct zákroků, čímž nám připravoval možnosti pro přechod do rychlých protiútoků. Ve 40. minutě, kdy jsme vedli asi 21:15, jsme sestavu prostřídali, začali jsme méně šancí proměňovat a tak jsme umožnili Srbům vyrovnat. V nervózním závěru jsme ale dokázali vstřelit vítězný gól.

Sestava a branky České republiky: Mrkva, Galia – Nocar 6, Vítek, Vraný, Kubeš 1, Motl, Jícha 5, Filip, Sobol 6, Horák, Mráz, Juříček 2, Hynek, Šik, Sklenák 4

Nejlepší střelci Srbska: Vujin 5, Sesum 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3, vyloučení 7/1 – 1, rozhodčí: Volodkov, Zotin (RUS)