7.11.2011 otevřeno: 2739 x

Formuje se nový výběr dorostenců

Nově se tvořící družstvo dorostenecké reprezentace se sjelo na svůj první sraz do Jičína. Během přípravy změřili hráči síly se sparingpartnery z HBC Jičín a Dukly Praha. V článku si můžete přečíst hodnocení trenéra Petra Babáka.

Reprezentace - dorostenci

Mladí házenkáři se na začátku listopadu sjeli do Jičína. Vyjma Kasala, Václava a Poloze, který však po prvním dnu odcestoval s juniorským družstvem do Norska, se pro většinu hráčů jednalo o první nominaci do reprezentačního družstva. Bylo proto nutné určit herní styl v útočné a obranné fázi.  „Dále nás zajímalo, jak hráči zvládnou větší objemové zatížení. Jednotlivé tréninkové jednotky byly tedy převážně zaměřeny na obranné a útočné systémy a kombinace a součinnost jednotlivých hráčů. Dále šlo o jednotné nastavení herního projevu celého nově se tvořícího týmu,“ zhodnotil náplň tréninku trenér dorostenecké reprezentace Petr Babák. Ve dnech od 31. 10. do 4. 11. absolvovali hráči denně tři tréninkové jednotky a regeneraci.

Trenér Petr Babák spolu s trenérem Jiřím Mičolou naplánoval také úvodní střetnutí proti kombinovanému družstvu HBC Jičín složeného z extraligových a prvoligových hráčů klubu.  Druhý den pak utkání proti složenému týmu juniorů a st. dorostenců Dukly Praha a třetí den opět proti kombinovanému družstvu Jičína. „Nešlo nám o výsledky v jednotlivých utkáních, ale hlavně o to, dát všem hráčům stejný herní prostor a v utkáních použít určený styl hry a natrénované prvky,“ okomentoval trenér Babák výsledky utkání, s nimiž se můžete seznámit níže.

S výběrem hráčů byl trenér do značné míry spokojen, sestavování družstva však zdaleka není u konce. „Po ukončení akce můžeme říct, že všichni pozvaní hráči splnili oprávněnost nominace a nikdo vyloženě nezklamal. Pro další akci v lednu počítáme se zachováním určité kostry týmu zhruba o deseti hráčích a vyzkoušení dalších přibližně sedmi sledovaných hráčů,“ shrnul Babák. Dodal také, že je vidět, že šikovní házenkáři z republiky spolu hrají jen málo. „Bohužel je třeba si uvědomit, že hráči této dorostenecké reprezentace se od KEMPU NADĚJÍ dva roky nikde nesešli a je opravdu vidět, jak nám chybí kadetská reprezentace, která by postupně převáděla právě po tomto kempu nadějné hráče do vyšší, tedy dorostenecké reprezentace,“ posteskl si trenér Babák.

Výkony jednotlivců je podle kouče Babáka předčasné hodnotit. „Někteří hráči se svými výkony řadí k tahounům tohoto družstva, ale myslím, že je předčasné dělat závěry. Teprve další sraz a hlavně přípravná utkání se zahraničním soupeřem ukážou sílu a možnosti tohoto nově se tvořícího družstva.

Komentáře k utkáním a zhodnocení akce pro vás připravil trenér dorostenecké reprezentace Petr Babák. Tímto mu děkujeme.

Reprezentace dorostenci – HBC Jičín 20:28 (10:13) - neoficiální utkání se sparingpartnerem

Po úvodním ostychu a hledání se, hráči začali využívat střelby ze střední vzdálenosti a poločasové skóre se zastavilo na výsledku 10:13. Ve druhém poločase si zkušený soupeř pohlídal průběh zápasu a nedovolil nám výsledek otočit v náš prospěch. Chyby v obraně pramenící především z nesehranosti hráčů, stanovily skóre našeho prvního zápasu na 20:28

Chalupa Petr,  Filip Robert - Kasal Michal 7, Václav Lukáš 3, Bukovský Marek, Moj Nikolas, Bičiště David 2,   Paululík Michal 1, Jeníček Štěpán, Hub Michal, Kolc Tomáš 1, Pipasík Roman, Jonáš Josef, Marienka Roman 4, Čurda Dominik 1, Tomeš Tomáš 0, Mynář Dalibor, Havelka Jan 1,

Reprezentace dorostenci – HC Dukla Praha 26:19 (16:9) – neoficiální utkání se sparingpartnerem

Vstup do utkání nebyl koncentrovaný a hlavně v obranné fázi jsme byli málo důrazní. Zlepšenou hrou v druhé polovině prvního poločasu jsme si vypracovali pětibrankový náskok, který jsme do poločasu zvýšili na sedm branek. Druhý poločas byl vyrovnaný a tak sedmibrankový rozdíl zůstal i na konci utkání. Družstvo v tomto zápase začalo využívat v útočné fázi již nacvičených kombinací. V obranné fázi se ještě projevovala nesourodost a horší spolupráce. V tomto utkání kvalitně zachytali oba brankáři.

Chalupa Petr, Filip Robert - Kasal Michal 4, Václav Lukáš 2, Bukovský Marek, Moj Nikolas, Bičiště David 2, Paululík Michal 2, Jeníček Štěpán 2, Hub Michal 2, Kolc Tomáš 0, Pipasík Roman 3, Jonáš Josef 1, Marienka Roman 1, Čurda Dominik 2, Tomeš Tomáš 1, Mynář Dalibor 2, Havelka Jan 1, Grůša Karel 1

Reprezentace dorostenci – HBC Jičín 28:33 (16:9) – tréninkové utkání

V tréninkovém utkání proti poskládanému družstvu HBC Jičína hráči předvedli výkony jako na houpačce. První poločas skončil v náš prospěch 16:9. Ve druhém poločase soupeř navyšoval své skóre díky proměňování rychlých útoků a našim chybám v obranné činnosti pramenící i částečně z únavy.

Chalupa Petr, Filip Robert  - Kasal Michal 5, Václav Lukáš 1, Bukovský Marek 3, Moj Nikolas 0, Bičiště David 2, Paululík Michal 1, Jeníček Štěpán 3, Hub Michal 1, Kolc Tomáš 1, Jonáš Josef 2, Marienka Roman 1, Čurda Dominik 2, Tomeš Tomáš, Mynář Dalibor 5, Havelka Jan 1