26.11.2011 otevřeno: 1663 x

V odvetě další vítězství Islandu

I ve druhém přípravném utkání mezi Islandem a Českou republikou byly úspěšnější domácí Islanďanky. Češky jim podlehly o tři branky.

Island – Česká republika 33:30 (20:12)

Vstup do utkání se vydařil jednoznačně lépe Islanďankám, po deseti minutách prohrávaly české házenkářky 3:7, v 15. minutě už 4:11. Češky často chybovaly a v oslabení inkasovaly, ve 20. minutě prohrávaly už o devět branek 4:13. Ani time-out hostujícím hráčkám nepomohl a dlouho nemohly dostat za záda islandských gólmanek pátou branku. Smůlu prolomila až ve 20. minutě Martínková. Za stavu 6:16 se Islanďanky zarazily a umožnily tak Češkám mírně korigovat na 9:16. O poločase to bylo 20:12. I v úvodu druhé půle se dařilo víc domácím a ve 35. minutě vedly 21:15. Na začátku poslední čtvrtiny ale české reprezentantky zabraly a dotáhly se na 24:20. Hráčky Islandu dokázaly zase soupeřkám odskočit, pět minut před koncem už ale oba celky dělily jen tři branky (28:25) a na konci 59. mnuty korigovala Černá už na 29:31. Při závěrečném hvizdu však na ukazateli skóre nakonec přece jen svítil rozdíl tří branek 33:30.

Trenér Jan Bašný: Předvedli jsme katastrofálních prvních patnáct, dvacet minut, kdy jsme prohrávali až o devět branek. Když se konečně holky rozhodly, že začnou hrát, začali jsme konečně Islanďankám trochu komplikovat spanilou jízdu zápasem. Vypadalo to, že budeme schopní uhrát i lepší výsledek než konečnou porážku o tři branky, ale v posledních minutách jsme se nechávali zbytečně často vylučovat a Islanďanky tak mohly snadno skórovat.

Sestava a branky Česka:

Satrapová, Doláková – Černá 8, Luzumová 4, Chrenková 4, Vítková 4, Štěrbová 4, Knedlíková 2, Martínková 2, Keclíková 1, Hrbková 1, Poznarová, Růčková, Simerská

Sedmimetrové hody: 6/6 – 7/5, vyloučení: 4 – 5, diváků: 200

Keclíková bránila Islanďanky s vervou, sama byla autorkou jedné branky v dnešním utkání.