20.12.2011 otevřeno: 2139 x

V prvním utkání Vánočního poháru podlehli Češi Polsku

Jen jediná branka chyběla k tomu, aby se oba utkání skončilo remízou. V zápase, který otevřel letošní turnaj Vánočního poháru, zvítězili Poláci nad Českou republikou 33:32. Přitom ještě o poločase Češi vedli 17:11. DOPLNĚN KOMENTÁŘ JIŘÍHO MIKY a STATISTIKY.

Vánoční pohár 2011

Česká republika – Polsko 32:33 (17:11)

Prvních třináct minut čeští házenkáři utkání jednoznačně dominovali a vybudovali si náskok 7:1. Toto vedení si drželi i o poločase, kdy byl stav 17:11 pro české reprezentanty. Je důležité podotknout, že český tým odjel na turnaj na Slovensko bez hlavních zahraničních opor, spíše s výběrem domácí extraligy. Po přestávce ale už na palubovce v Nových Zámcích dominovali hráči Polska, v jejichž dresu byl nejvýraznější postavou brankář Sebastian Sokolowski, který doslova zamkl branku před českými střelci. Navíc obrana českého týmu zdaleka nefungovala tak dobře, jako v první půli a Poláci manko stáhli. Ještě v 58. svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 30:30, v dramatickém závěru však zabojovali lépe sousedé z Polska a patří jim tak první turnajové vítězství.

Jiří Mika: Družstvo podalo dobrý výkon a uhráli jsme solidní výsledek. Jen škoda dobře rozehraného utkání, které mohlo skončit vítězstvím. Poláci totiž také přijeli s mladým kádrem bez hlavních opor. V prvním poločase dobře chytal Petržala a to nám umožnilo vytvořit si šesti až sedmibrankový náskok. Výborné byly v našem podání přechody do rychlých útoků. Ve druhém poločase jsme neproměnili vyložené příležitosti, naopak soupeř začal dávat branky z rychlých útoků. Nám se nedařilo v obranné fázi.

Česká republika: Krupa, Malina, Petržala – Číp 6, Hrstka 6, Šindelář 1, Landa, Kotrč 1, Šik 2, Sobol 2, Horák, Mráz, Petrovský 3, Bečvář 5, Krupa 3, Hubáček, Piskač 3

Polsko:  Wyszomirski, Sokolowski - Syprzak 7, Gumiński 4, Slick 4, Dacko 4, Krajewski 3, Gierak 3, Ćwikiliński 2, Péreta Koprowski, Swiatek 6, Przybylski, Orzechowski, Mokrzki, Kostrzewa

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 8 – 6, rozhodčí: Dvorský - Sivák