20.12.2011 otevřeno: 1945 x

Junioři na turnaji v Polsku poraženi Běloruskem

Čeští junioři bojují na turnaji v Polsku. Dnes v podvečer změřili síly s celkem Běloruska, v tomto utkání bohužel soupeři podlehli. Přečtěte si komentář trenéra Jaroslava Hudečka.

Komentář k utkání pro vás připravil Jaroslav Hudeček.

Turnaj v Polsku

Česká republika  –  Bělorusko 30:37 (13:18)

V prvním utkání MT v Polsku jsme nastupovali proti Bělorusku. Od začátku utkání bylo jasné, že proti fyzicky vyspělejším hráčům bude rozhodovat nasazení a rychlost. Samotný začátek utkání nám vyšel a rychle jsme po chybách soupeře vedli 2:0. Jenže pak se soupeř začal prosazovat a postupně srovnal stav utkání.  Ještě přibližně v polovině první půle jsme vedli 11:10, ale pak již začal být soupeř důraznější a hlavně produktivnější. Do poločasu nám odskočil na rozdíl šesti branek.  Jejich střelecká úspěšnost byla 75%. Naši brankáři měli pouze čtyři zákroky.  Naopak naši hráči propadali v koncovce, kde byla naše úspěšnost pouze 48%.

Ani druhý poločas se naše hra nijak nezměnila. Nedokázali jsme se prosadit proti velmi vysoké a silné obraně 0:6 a naopak soupeř si s našimi systémy obrany vždy poradil. Vytvořil si tak náskok až devět branek 27:18 a 30:21! My jsme se snažili o dohrávku do křídel a do pivota.  Bohužel jsme opět vyhořeli  na brankářích soupeře.  I přes hrozivě vypadající průběh utkání hráči nesložili zbraně a zvýšenou agresivitou dokázali mírně zkorigovat výsledek.

Sestava a branky České republiky:  Machalický, Pyško - Sýkora  4, Strýc  2, Mlotek  10, Svoboda  0, Krahulec  4/1, Užek  4, Petrovský  2, Babák  2, Blecha  1, Gelnar  0, Poloz  0, Syřínek  1, Drbohlav  0

Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/3, vyloučení: 4 - 6