22.12.2011 otevřeno: 2007 x

Vánoční pohár vybojovali Maďaři, česko-slovenský souboj ve prospěch Slovenska

Poslední den turnaje Vánočního poháru zahájilo vysoké vítězství Maďarů nad Poláky. Maďarský celek si tak domů odváží trofej, Slováci po vítězství nad družstvem České republiky skončili druzí. Doplněn KOMENTÁŘ JIŘÍHO MIKY.

Vánoční pohár 2011

Slovensko – Česká republika 31:24 (15:13)

Od prvních minut bylo znát, že utkání má nádech derby. Zvláště pro hráče působící v dresu slovenského mistra v Prešově měl zápas zvláštní význam. Úvod utkání se českým hráčům nevydařil a Slovensko vedlo v 5. minutě 4:1. O pět minut později už ale naši hráči vyrovnávali na 5:5 a poprvé v utkání se dokonce dostali do vedení. Dalších patnáct minut se jednobrankové vedení přelévalo ze strany na stranu. Čeští házenkáři se prosazovali prakticky ze všech pozic, střelecky nejproduktivnější byl ale Jakub Hrstka, úspěšný exekutor sedmimetrových hodů. Hra byla ale plná nepřesností, slovenští hráči často dokázali vystihnout i těžkopádné rychlé útoky českých reprezentantů. V posledních třech minutách pak Slováci i zásluhou toho, že český celek hrál v oslabení, soupeři utekli na rozdíl třech gólů 15:12, Češi ještě do poločasu korigovali. První minuty druhého poločasu se Čechům opět nepovedly. Během prvních deseti minut proměnili jen jediný gól, úspěšní nebyli ani ze sedmimetrového hodu a navíc hráli téměř dvě minuty ve dvojnásobném oslabení. Ve 39. minutě to tak bylo 21:14 pro domácí. Po zbytek utkání už pak Slováci vývoj utkání kontrolovali a zvítězili poměrně jednoznačně 31:24.

Čeští reprezentanti tak odjíždí z turnaje bez jediného vítězství na posledním místě. Z triumfu se radují Maďaři, druzí skončili Slováci, třetí bylo družstvo Polska.

Jiří Mika: Družstvo odehrálo velmi dobrých dvacet sedm minut, kdy bylo skóre nerozhodné. Pak nám před poločasem soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a začátek druhého poločasu nám pak vůbec nevyšel. Slováci si šňůrou čtyř branek vytvořili šestibrankový náskok a ten pak udrželi prakticky po zbytek zápasu. Myslím, že družstvo to nezvládlo ideálně kondičně. Nedokázali jsme soupeře ubránit. Ani v postupném, ani v rychlém útoku.

Sestava a branky Slovenska: Kovačin, Žernovič - Kopčo, Dudáš 1, Adamčík, Antl 6/2, Szapu 3, Kasagranda, G. Vadkerti 3, Rábek 12/3, Mikéci 1, P. Hruščák 2, Ľ. Ďuriš, Michal Urban 1,

Kucharík 2

Sestava a branky Česka: Krupa, Malina, Petržala - Sobol 5/2, Hrstka 5/3, Landa 3, Horák 3, Bečvář 3, Kotrč 2, Číp 1, Hubáček 1, Piskač 1, Šindelář, Šik, Krupa, Mráz, Petrovský

Sedmimetrové hody: 5/5 - 7/6, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 1000