12.1.2012 otevřeno: 1994 x

Češi ani tentokrát na Srby nestačili

V poslední generálce před ME 2012 podlehla česká házenkářská reprezentace domácím Srbům 21:26 (12:14).

Oproti včerejšímu zápasu náš tým ztrácel od samého úvodu, kdy dotahoval pětibrankové manko. To se mu nakonec na počátku druhé půle téměř povedlo, ale závěr už opět patřil domácím, kteří nakonec zvítězili rozdílem pěti branek.

Komentář trenéra Liptáka: „Na počátku jsme působili ospale, ale koncovka poločasu nám vyšla a po výsledkové stránce škoda střeleckého výpadku na konci utkání. Na klucích je pořád znát, že jsme v Zubří taky tvrdě potrénovali, ale zbylé dny do mistrovství by si to mělo sednout.“

Do utkání se stejně jako včera zapojili všichni hráči s výjimkou Aloise Mráze, který ještě šetřil doléčovaný prst.

Lojza bude k dispozici už v prvním utkání s Němci, ale opravdu jsme nechtěli těsně před mistrovstvím zranění obnovit v nějakém přáteláku,“ doplňuje Martin Lipták.

přátelské utkání, Bělehrad (Srbsko), 11. ledna 2012
Srbsko – Česko 26:21 (14:12)
Střelci ČR: Jícha, Filip, Horák a Motl po 3, Sklenák, Sobol, Stehlík a Vraný po 2, Kubeš 1