27.1.2012 otevřeno: 2093 x

Dorostenci absolvovali přípravu v Zubří

I dorostenečtí reprezentanti se intentivně připravují na svůj kvalifikační turnaj. Sjeli se do Zubří a sehráli zde tři přípravná utkání.

Pro svůj druhý sraz si družstvo dorostenecké reprezentace vybralo Zubří. Zde nominovaní hráči absolvovali v termínu od 22. 1. do 25. 1. 2012 pět tréninkových jednotek a sehráli tři přípravná utkání. Trenéři Babák a Mičola pozvali nových osm hráčů širšího kádru

Náplní tréninkových jednotek byla převážně součinnost dvojic a trojic, zdokonalování obranného systému 0:6 a 1:5. „V útočné fázi jsme se hlavně zaměřili na zopakování útočných kombinací a nově jsme nacvičovali dvě kombinace v početní výhodě a jednu kombinaci pro hru v oslabení. Další část tréninkové náplně byla věnována organizaci rychlého útoku a hlavně dohrání rychlého útoku druhou vlnou. Neméně důležitým cílem bylo zabudování nových hráčů do systému hry družstva, ověření vztahů a vazeb v kolektivu,“ vyzdvihl ve svém komentáři k utkání trenér Petr Babák, který pro vás laskavě připravil i komentáře k utkání.

V rámci soustředění sehrál dorostenecký výběr tři přípravná utkání, ve kterém trenéři opět dali stejnou herní příležitost všem hráčům.

22. 1. 2012 RD ČR dorostenci – Sokol Prostějov 40:18 (23:7)

Petr Babák: K prvnímu utkání jsme si pozvali družstvo Prostějova. V tomto utkání jsme vyzkoušeli jak obranný systém 0:6, tak i agresivnější pojetí 1:5. Výborné výkony obou brankářů Chalupy a Koňaříka nám umožnily přecházet do rychlého útoku. Dokázali jsme zakončit 12 rychlých útoků s vysokou efektivitou – 11 vstřelených branek. V postupném útoku se nám dařilo vyzkoušet nacvičené kombinace s velmi dobrým procentem zakončení. Do tohoto utkání nezasáhl pouze Reček.

Sestava a branky: Chalupa 24 střel/11 branek, Koňařík 15střel/7 branek – Poloz 6, Kasal 5, Tomeš 5, Čurda 4, , Paululík 4, Hub 3, Jeníček 3, Václav 2, Šůstek 2, Jonáš 2, Mynář 1, Pína 1, Douda 1 Válek 1, Reček, Kuklík,

23. 1. 2012 RD ČR dorostenci – HC Zubří „A +B“ 29:37 (14:18)

Petr Babák: Druhý den nám byl soupeřem kombinovaný tým domácího družstva ze Zubří. Měli jsme dobrý vstup do utkání a v celém průběhu prvního poločasu jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Ve druhém poločase utkání jsme zbytečně spěchali se zakončením z nepřipravených pozic. Zde se projevila ještě nezkušenost převážně hráčů, kteří nemají ještě přímý kontakt s mužskou házenou. I přesto jsme podali bojovný výkon a celkový výsledek jsme si pokazili pětiminutovým výpadkem kolem 20 minuty druhého poločasu.

Sestava a branky: Chalupa 29 střel/18 branek, Koňařík 30 střel /19 branek - Poloz 5, Kasal 4, Jeníček 4, Čurda 3, Hub 2, Pína 2, Jonáš 2, Tomeš2, Šůstek 1, Válek 1, Reček 1, Paululik 1, Moj 1, Douda 0, Václav 0, Mynář 0, Kuklík 0

24. 1. 2012 RD ČR dorostenci – Bystřice p. H. 30:29 (20:17)

Petr Babák: V tomto utkání jsme podali nejlepší výkon ze všech prozatím odehraných tréninkových utkání. Nastoupili jsme proti velmi zkušenému celku I. ligy z Bystřice pod Hostýnem. V tomto utkání jsme střídali obranný systém 0:6 a 1:5. Zvláště mile nás překvapila obrana 1:5, která nám pomáhala k zakládání rychlého útoku. Vysoké bylo i procento střelby – 52 % a malý počet technických chyb – pouze 7. Všichni hráči v tomto utkání hráli s velkým nasazením a bojovností.

Sestava a branky: Chalupa 18 střel/12 branek, Koňařík 20 střel/17 branek - Václav 5, Čurda 3, Poloz 3, Tomeš 3, Douda 3, Kasal 2, Reček 2, Hub 2, Kuklík 2, Mynář 1, Pína 1, Jonáš 1, Šůstek 1, Válek, 1, Paululik 0, Moj 0, Jeníček 0,

"Soustředění opět splnilo svůj účel. Všichni nominovaní hráči ukázali snahu poprat se o svoji nominaci. Jsme rádi, že se projevila již daleko lepší sehranost a snaha vyhovět si. Všichni hráči pracovali jak v trénincích tak u v utkáních s nasazením a snahou uspět,“ uvedl závěrem trenér Babák

Nyní čekají družtsvo ještě dvě akce před kvalifikací na ME. V únoru absolvovují hráči pravděpodobně turnaj nebo dvojutkání v Lucembursku, v březnu je čeká dvojutkání v Polsku. Od 26.3. se již budou připravovat v dějišti kvalifikace ME v Novém Veselí.