21.3.2012 otevřeno: 2733 x

Češky Slovinkám nedovolily vstřelit ani dvacet branek

Napoprvé uhrály Češky proti Slovinkám skvělý výsledek! Nadšeným výkonem rozbouřily vyprodanou mosteckou halu a zvítězily 31:19. Doplněny komentáře TRENÉRŮ. PŘIDÁNA BOHATÁ FOTOGALERIE

Kvalifikace o postup na ME 2012:

Česká republika – Slovinsko 31:19 (16:11)

První branka sice padla do sítě českých házenkářek a to z ruky Irmanové, rychle ale odpověděla Štěrbová, zákrokem podržela domácí Raníková a Knedlíková s Černou se postaraly o vedení 3:1. Na tříbrankový náskok 5:2 zvyšovala pak Chrenková a tříbrankový rozdíl udržovaly české reprezentantky až do 16. minuty, kdy mostecká hvězda Martinková zvyšovala české vedení už na čtyři góly a rozvířila tak mostecké tribuny.

FOTOGALERIE zde

Češky dostaly soupeřky ze Slovinska pod tlak. Dlouho držely hru na útočné polovině a míč půjčovaly Slovinkám jen občas. Řada slovinských střel končila neúspěchem – buď na ně vyzrála Raníková nebo mířily do brankové konstrukce. Ve 21. minutě potrestala technickou chybu hostujících házenkářek z brejku Keclíková a Češky vedly už o pět 11:6. A trenér Slovinska si vyžádal oddechový čas. Po poradě se slovinskému celku podařila mírná korekce, ve 24. snižovala Petrinija na 8:11. Ve 25. minutě poslali ale rozhodčí Slovinky jen do čtyř hráček v poli a Češky si tak vzaly zpět pětibrankový náskok. Pětibrankový rozdíl 16:11 pro české barvy svítil na ukazateli i o přestávce.

Šterbová oslavovala přesnou střelu dvakrát.

Foto Alex Wipf

Návrat ze šaten se českým házenkářkám vydařil na jedničku. Než se Slovinky rozkoukaly, zvyšovala Martinková už na 18:11 (34. minuta). V následujících minutách se Slovinky Lazovicová nebo Čerenjaková pokoušely snížit manko, které se rozrostlo až do osmibrankových rozměrů (22:14 ve 41. minutě). Nejblíže se k Češkám dostaly ve 44. minutě, kdy snížily na 16:23, domácí reprezentantky si ale svůj náskok vzaly brzy zpět.

Hra ve druhé půli už nebyla tak pohledná, jako v první třicetiminutovce. České fanoušky však těšil hlavně stav blikající na ukazateli skóre – osm minut před koncem ukazoval vedení českého celku o devět branek (26:17)! V 53. minutě Černá další skvělou trefou poslala Česky do vedení už o deset (27:27), Raníková přidala výborný zákrok a tři minuty před koncem stvrzovala Martinková české vítězství už devětadvacátou brankou domácích (29:18).

Martinková přispěla k dnešnímu úspěchu šesti brankami.

Standing ovation hnalo Češky k navýšení nákladu, který naložily Slovinkám na cestu domů. Domácí reprezentantky nedovolily Slovinkám vstřelit ani celých dvacet branek a s dvanácti brankovou porážkou je vyprovodily z palubovky. Doufejme, že druhé utkání dvojzápasové série se českým reprezentantkám také vydaří.

Trenér Jan Bašný: Jsem velmi spokojený. Především s tím, že se střelba rozložila rovnoměrněji mezi více hráček. Diváci hnali holky k dobrému výkonu. Musíme si ale uvědomit, že to je utkání ne na šedesát, ale na sto dvacet minut a že teď je teprve poločas. Musíme zmobilizovat síly, abychom obstáli i před slovinským publikem a na konci jsme to byli my, kdo bude v tabulce skupiny výš.

Trenér Tone Tiselj: Jsem zklamaný. Ani ne tak z porážky nebo její výše, ale především z výkonu družstva ve druhé půli. Sice nám chyběly důležité hráčky, ale ani výkon ostatních nebyl dobrý. Český celek měl skvělou defenzivu, taktiku. Je vidět, že má našlápnuto k dobré budoucnosti.

Sestava a branky České republiky: Doláková, Knedlíková 6, Borovská, Keclíková 1, Luzumová 3, Chrenková 6, Poznarová 1, Růčková, Raníková, Černá 6, Vítková, Hrbková, Satrapová, Martinková 6, Štěrbová2, Simerská
Branky Slovinska: Lazovic–Varlec 3, Mavsar 1, Krhlika 1, Gros 1, Čerenjak 5, Irman 3, Gregorc 2, Petrinja 3
Sedimetrové hody: 4/2 – 4/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Liachtovicius, Otrovicius (LTU), diváků: 1100