25.3.2012 otevřeno: 3157 x

Česká ženská reprezentace slaví postup na EURO 2012!

Po vysoké výhře nad Slovinkami v Mostě zopakovaly suverénní výkon české házenkářky i v Ljublani. Češky nadělily domácím reprezentantkám osmibrankovou porážku a slaví postup na prosincové Euro. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Kvalifikace na ME 2012:

Slovinsko – Česká republika 21:29 (10:15)

České reprezentantky si vychutnaly i ve Slovinsku suverénní jízdu odvetným utkáním. V herní pohodě nastoupily do prakticky prázdné haly (200 diváků) s jedenáctibrankovým náskokem z prvního zápasu. Už po úvodních patnácti minutách tahaly Slovinky za kratší konec. Za stavu 6:8 si slovinský trenér vybral oddechový čas, ani to však jeho svěřenkyně nedostalo do tempa. Naopak tři minuty před přestávkou vedly české házenkářky o čtyři branky (9:13) a po time-outu trenéra Bašného do poločasu navýšily svůj náskok ještě na pět branek 15:10.

Chrenková přispěla k dnešnímu úspěchu osmi brankami.

Češky hrály kolektivně. Proti nim se výrazněji prosazovala snad jen Grosová. Po deseti minutách druhého poločasu vedly české házenkářky o sedm gólů 21:14. Dařilo se Černé, dobře mířila Chrenková, a tak si hostující házenkářky mohly druhý poločas užívat. V zádech měly ještě vysoký náskok z domácího utkání v Mostě. Až do 50. minuty udržovaly Češky stále mezi sebou a Slovinkami alespoň sedmibrankový rozdíl, v poslední desetiminutovce ho ale ještě navyšovaly. V 52. minutě to bylo 18:26, minutu před koncem byl stav o devět 20:29. Stínem zápasu tak je snad jen zranění brankářky Raníkové dvě minuty před koncem zápasu.

Tradiční opora černá bodovala i dnes. Klára je autorkou pěti branek v dnešním duelu.

Po osmibrankovém vítězství 21:29 se tak v českém táboře spustily obrovské oslavy, protože úspěch v dnešním zápase znamená pro české reprezentantky postup na prosincové Mistrovství Evropy 2012.

Sestava a branky Slovinska: Zec, Marinček, Guberinič, Krhlikar, Gros 9/3, Čerenjak 2, Mavsar 1, Ferfolja 1, Lazović 2, Irman 6, Koren, Jankovič, Gregorc, Petrinja

Sestava a branky České republiky: Raníková, Satrapová, Knedliková 2, Borovská, Keclíková 2, Luzumová 3/2, Chrenková 8/1, Poznarová 1, Růčková, Černá 5, Vítková 3, Hrbková 1, Martinková 3, Štěrbová, Selucká, Simerská 1

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Harabagiu, Stănescu (ROM), diváků: 200

Trenér Jan Bašný: Celé utkání se v podstatě odvíjelo podle našeho scénáře. Na začátku byly holky trochu nervózní z toho, že by mohly postoupit už teď, ale v podstatě od desáté minuty už to byl téměř stejný zápas jako v Mostě. Dobrá obrana a pak nějaké individuální akce nebo nějaký rychlý útok. Všechny holky jsou v pořádku, takže až trochu opadne ta euforie, začneme se připravovat na Mistrovství. Můžeme začít už teď, to je příjemné. Poslední dvojzápas tak už bude přípravou. Ta pak bude pokračovat akademickým mistrovstvím světa a na turnaji v Chebu. Od zítřka tak začne příprava, dnešek si ještě vychutnáme. Holky si oslavy zaslouží.