26.3.2012 otevřeno: 1554 x

Dorostencům vrcholí příprava na kvalifikaci, třikrát se poměřili s Polskem

Dorostenci mají za sebou první mezinárodní zkušenost. Tým trápí řada zranění, přesto momentálně v Novém Veselí finišuje přípravu na víkendovou kvalifikaci.

Družstvo dorostenců absolvovalo první mezinárodní prověrku, která byla zároveň posledním testem před víkendovou kvalifikací (více zde). Všechna tři utkání sice proti polskému soupeři prohráli, přesto však trenér není s jejich výkonem nespokojen. „Jsme rádi, že hráči mohli odehrát své první mezinárodní utkání. I přes porážky předvedli bojovný výkon", komentoval zahraniční výjezd trenér Petr Babák. Momentálně už jsou dorostenci v Novém Veselí, kde dolaďují přípravu na kvalifikaci.

V původně avizované sestavě nakonec chybělo několik hráčů a družstvo prakticky nebylo schopné obsadit post levé spojky. „Do Polska neodcestoval Kasal, který prodělal virózu. Dnes ale již trénuje. Dále chyběl zraněný Poloz, u kterého je start zatím nejistý a bude se rozhodovat ve středu, zda je plnohodnotně připraven. V druhém utkání si zhruba v 10. minutě prvního poločasu vykloubil prostředníček na střelecké ruce Reček, a tak jsme vlastně dvě utkání hráli bez „ostrých“ levých spojek,“ vyjmenoval po návratu trenér Babák.

Polsko – Česká republika 29:27 (14:13), 21. března

Trenér Petr Babák: Při první mezinárodní konfrontaci se stejně starým výběrem Polska byl výkon družstva velice kompaktní, převážně v prvním poločase fungovala obrana a za ní se jistými zákroky prezentoval brankář Chalupa. V útočné fázi se družstvo prosazovalo především z prostoru spojek i přes vysoký blok domácího družstva. Celý průběh tohoto neoficiálního utkání se nesl ve smyslu rovnocennosti obou soupeřů, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Zlomem v zápase byl úsek mezi 19. až 23. minutou druhé půle, kdy jsme uspěchanou střelbou spojek a následného rychlého útoku soupeře přišli o slibné tříbrankové vedení. Škoda jen, že se více nepodařilo vytvořit brankové příležitosti z pozice křídel.

Sestava a branky: Chalupa, Filip – Václav 5, Pína 1, Jonáš 4, Čurda 3, Tomeš 1, Reček 4, Mynář 1, Paululík 1, Hub 2, Jeníček, Douda 1, Kolc, Havelka 1, Pipasík 3

Polsko – Česká republika 32:27 (15:11), 22. března

Trenér Petr Babák: První oficiální měření sil na mezinárodní scéně družstvo hned na začátku soupeř zaskočil rychlým vedením 5:0. Tento nepříznivý stav se podařilo do poločasu zkorigovat na stav 15:11. Na začátku druhého poločasu naopak naše družstvo mělo famózní nástup a smazalo rychlými brankami vedení družstva Polska. Bohužel, se opět mezi 18. minutou až asi 23. minutou druhé půle nedařila střelba spojek a hráči velice rychle a zbrkle stříleli z nepřipravených pozic. Díky tomuto našemu výpadku se soupeř vrátil vzhledem ke svým větším zkušenostem do zápasu a své vedení uhájil až do konce hry.

Sestava a branky: Chalupa, Filip – Václav 2, Pína 2, Jonáš 8, Čurda 2, Tomeš, Reček 1, Mynář, Paululík 1, Hub 2, Jeníček 4, Douda 2, Kolc, Havelka, Pipasík 3

Polsko – Česká republika 31:26 (18:14), 23. března

Trenér Petr Babák: Ve třetím zápase, který byl také oficiální, opět dobře fungovala obrana. První poločas se ve vedení střídala obě družstva. Tak jako v utkáních minulých se ve stejný čas druhé půle rozhodlo, kdy jsme nedokázali soupeře utrhnout na větší brankový rozdíl, který by zaručoval konečnou výhru v zápase. Kolem 45. minuty se soupeř zvedl a díky svým herním zkušenostem náš tlak ustál a naopak nám díky zbrklé střelbě odskočil ve skóre, které si udržoval až do konce zápasu.

Sestava a branky: Chalupa, Filip - Václav, Pína, Jonáš, Čurda, Tomeš, Reček, Mynář, Paululík, Hub, Jeníček, Douda, Kolc, Havelka, Pipasík

Trenéru Petru Babákovi děkujeme za poskytnuté informace.