5.4.2012 otevřeno: 1852 x

Češi se v Innsbrucku uvedli vítězstvím

Výhrou o jedinou branku nad domácí reprezentací Rakouska vstoupili svěřenci Martina Liptáka do klání Goldgas Cup. Doplněno o vyjádření trenéra.

Čeští házenkáři měli perfektní vstup do zápasu a po třech brankách Pavla Horáka a stejném přídělu Karla Nocara vedli v 6. minutě už 2:6! Rakušané pak poněkud vyrovnali hru a až do 24. minuty se drželi na dvoj- až tříbrankové ztrátě. V závěru poločasu však naši hráči dokázali opět odkočit díky zásahům Kubeše, Martina Hrstky a v prvním poločase „šestigólového“ Pavla Horáka (11:16).

Vyšel nám i nástup do druhé půle a odskočili jsme až na sedmibrankový náskok, díky prvním brankám Řezníčka. Mezi 37. a 47. minutou jsme ale dovolili domácím stáhnout z 12:19 na 20:21. Přestože zbytek zápasu nabídl veliké drama, Rakušanům se ani jednou nepodařilo skóre vyrovnat a Česko si tak připsalo vítězství 24:25.

Na to v jaké jsme fázi přípravy, a že jsme zkoušeli hodně nových variant sestavy jsme myslím předvedli dobrý výkon a jsem rád, že jsme to dotáhli i přes to drama do vítězného konce. Kromě Štěpána Krupy zasáhli do zápasu všichni hráči soupisky a především v prvním poločase jsme předváděli rychlou házenou s důraznou obranou. Po přestávce jsme to tempo trochu neudrželi, něco nedali, ale opakuji, že dnešní zápas i výsledek hodnotím velice kladně. Obrana nám vydržela kvalitní po celý zápas a to je dobrý základ úspěchu,“ sdělil přímo po utkání trenér české reprezentace Martin Lipták.

V zahajovacím utkání turnaje zdolali podle očekávání bez problémů Slovinci desetibrankovým rozdílem Řeky. Ti vedli v zápase jedinkrát (2:3), a přestože v nástupu do druhé půle dokázali stáhnout náskok Slovinců na čtyři branky, neměli v poslední čtvrthodině síly na zdramatizování koncovky.

Dnešní výsledky Goldgas Cupu 2012

Slovinsko – Řecko 31:21 (16:10)

Rakousko – ČESKO 24:25 (11:16)
Sestava a branky Česka: Mrkva, Štochl  – Nocar 4, Řezníček 4, Hrstka M. 1, Zdráhala, Vraný 1, Kubeš 3, Jícha 1, Motl 1, Sobol, Horák P. 7, Číp, Krupa Š., Prachař, Sklenák 3