6.4.2012 otevřeno: 1742 x

Na Slovince Češi nestačili

V druhém vystoupení v rámci Goldgas Cupu naši reprezentanti podlehli šestému celku z letošního Mistrovství Evropy 33:28 (18:15).

Češi opět vstoupili do zápasu aktivně a záhy si vypracovali vedení 1:3. Slovinci ale neztratili nervy a trpělivou hrou převzali otěže zápasu. Když soupeř dokázal v 15. minutě sérií branek odskočit na rozdíl čtyř branek (9:5), trenér Lipták si vzal oddechový čas, který Čechům pomohl a od té doby byla k vidění vyrovnaná házená. Slovinci si oddechový čas vybrali až ve 28. minutě, kdy reagovali na českou korekci na 14:16. Poločasové skóre 18:15 pak stanovila brankově nadprůměrná 29. minuta zápasu, ve které Slovinci dokázali hned dvěma zásahy odpovědět na úspěšný pokus Jíchy ve vlastním oslabení.

Svěřenci Martina Liptáka si dnes proti Slovincům druhé vítězství na Golgas Cupu nepřipsali. Foto: A. Wipf

Snaha dotáhnout slovinský náskok přišla vniveč v první desetiminutovce druhé půle, kdy za stavu 21:19 dovolili Češi Slovincům odskočit opakovaně na šestibrankový rozdíl. Po dalším brzkém time-outu Martina Liptáka se sice naši hráči nadechli k náporu, ale šestý celek z letošního EURA dokázal vedení udržet a zbytek utkání kontroloval.

Česká reprezentace nakonec Slovinsku podlehla pětibrankovým rozdílem a nejvýrazněji se v jejím dresu prosadily spojky Filip Jícha a Tomáš Řezníček. Zejména pětibrankový příděl levorukého Řezníčka je příslibem pro další utkání této sezóny, především kvalifikační dvojzápas s Ruskem.

"Dneska jsme nezvládli ubránit jejich druhou vlnu přechodu do útoku, z toho nemůžeme dostávat tolik branek. Náš rychlý přechod byl naopak až moc živelný a ne tak účinný. Co hodnotím velice kladně je fakt, že se nám na hřišti protočilo patnáct kluků a tenhle zápas je opět umožnil otestovat v určitých situacích. I když pochopitelně každá prohra mrzí, tento turnaj je pro nás především testem před kvalifikací a z tohoto pohledu splnil naše očekávání," shrnul dnešní dění trenér Martin Lipták.

Slovinsko - ČESKO 33:28 (18:15)
Sestava a branky Česka: Mrkva, Štochl  – Nocar 2, Řezníček 5, Hrstka M., Zdráhala 1, Vraný 1, Kubeš, Jícha 9, Motl 3, Sobol 1, Horák P. 3, Číp, Krupa Š., Prachař, Sklenák 3

Druhé dnešní střetnutí mezi domácím Rakouskem a Řeckem začíná v Innsbrucku od 20.15 hod. Zítra se celý Goldgas Cup přesouvá z Innsbrucku do Kufsteinu. Program turnaje naleznete ZDE