7.4.2012 otevřeno: 2605 x

Na závěr Goldgas Cupu výhra nad Řeky

I bez Filipa Jícha a Daniela Kubeše dokázali čeští házenkáři vybojovat v zápase s řeckou reprezentaci těsné vítězství 25:24 (11:11).

Do utkání Řeckem vstoupili Češi stejně nadějně jako v obou předcházejících vystoupeních na Goldgas Cupu. Odměnou za aktivitu a bezchybnou obranu jim bylo v 9. minutě vedení 5:1. Pak ale soupeř opět vyrovnal hru i skóre. V 17. minutě to bylo již 6:6, a když si trenér Lipták ve 23. minutě bral oddychový čas, svítilo na ukazateli 7:10 pro Řeky. Koncovku poločasu ale naši hráči zcela ovládli a dokázali čtyřmi brankami v řadě vybojovat poločasovou remízu 11:11.

Momentka z tréninku českých házenkářů, na které dvojice Jícha – Kubeš brání Pavla Horáka. Při neúčasti hráčů Kielu v dnešním zápase vzal na svá bedra zodpovědnost právě Pavel Horák. Foto: A. Wipf.

Po přestávce navíc pokračovali v nastoleném tempu, a přestože trenér Lipták šetřil trojici Jícha-Kubeš-Stehlík, která nabyla ani na lavičce, Češi kráčeli k výhře. Jenže v polovině poločasu přenechali iniciativu Řekům, kteří dokázali skóre otočit a v 53. minutě vedli 20:23! Zodpovědnost na sebe v českém dresu vzal při neúčasti Jíchy Pavel Horák, který střelecky dirigoval další obrat v zápase. V poslední minutě utkání nejprve Číp vyrovnal, Řekům pak ani time-out nepomohl k přetavení svého posledního útoku ve vítězství, a tak byl to právě Pavel Horák, kdo dokázal brankou vstřelenou téměř současně se závěrečnou sirénou rozhodnout o výhře našich házenkářů.

O jejich celkovém umístění v turnaji rozhodne až poslední klání turnaje, ve kterém změří síly domácí Rakušané s dosud suverénními Slovinci. Případná výhra domácích by nás nejspíše odsunula na celkovou třetí příčku, jakýkoliv jiný výsledek by znamenal pro Čechy druhou příčku.

ČESKO – Řecko 25:24 (11:11)
Sestava a branky Česka: Mrkva, Štochl P. – Nocar 1, Řezníček 2, Hrstka M. 2, Zdráhala 1, Vraný 2, Motl 2, Sobol 1, Horák P. 7, Číp 2, Horák R. 2, Krupa Š., Prachař 1, Sklenák 2