30.6.2012 otevřeno: 1407 x

České juniorky poslední test zvládly

Mladé Tunisanky nad nimi dlouho vedly, ale nakonec si svěřenkyně trenéra Červenky připsaly nad africkým týmem tříbrankové vítězství 32:29 (12:15).

Včera večer se v Ostravě uskutečnil poslední testovací zápas před světovým šampionátem juniorek. Češky se v něm střetly s celkem Tuniska, který k němu dorazil z Brna a přes náročnější cestování v úmorném vedru byl v úvodu lepším týmem. Dynamické Afričanky si brzy vybudovaly tří až čtyřbrankový náskok, který si držely dvě třetiny utkání.

Český tým ale zabojoval, ukázal, že je dobře fyzický připravený a v posledních fázi zápas opanoval. „Pozitivní je, že i když se zápas nevyvíjel podle našich představ, dokázali jsme ho po 40. minutě otočit,“ pochválil hráčky za bojovnost trenér Červenka.

CZE – TUN 32:29 (12:15)
Sestava a branky ČR: Kudláčková, Roháčková, Müllnerová – Kubáčková 7, Janoušková 5, Pokorná a Marčíková po 4, Kutlvašrová a Ždánská 3, Salčáková a Weisenbilderová po 2, Kulíšková a Ryšánková po 1, Roubalová, Königová, Salašová

V posledním přípravném utkání před domácím MS si české hráčky ozkoušely prostředí ZS Sareza, které hostí jejich Skupinu B. V ní jim budou soupeřkami Švédky, Argentinky, Kazašky, Korejky a házenkářky exotického Konga.

Šampionát začíná zítra v Ostravě a Brně v neděli a vyvrcholí 14. července. Vstup na všechny duely je volný, proto neváhejte a přijďte podpořit český tým nebo se přijďte podívat na některé z budoucích hvězd světové házené. Více informací o MS naleznete na webových stránkách šampionátu www.wchjuior2012.cz, na které se také jednoduše dostane prolinkem přes banner s logem šamiponátu v horní části svazových stránek.