3.7.2012 otevřeno: 1786 x

MS juniorek: Švédky nad síly našeho týmu

Naše junorky povzbuzované slušně zaplněným hledištěm ZS Sareza v Ostravě neměl proti Seveřankám sebemenší šanci. Švédky vyhrály o 11 branek a pro české barvy v nejnevhodnější moment konenčně předvedly výkon, který od nich odborníci i fanoušci házené očekávají.

Výkony švédských reprezentantek budily v dosavadním průběhu šampionátu spíše rozpaky, do třetice již ale favorit skupiny zabral a domácí házenkářky neměly šanci. Ještě ve 25. minutě utkání se sice Češky držely na přijatelné ztrátě dvou branek (11:9), v koncovce poločasu již ale Švédsko zcela dominovalo a přes odpor Češek po přestávce trvale navyšovalo svůj náskok. Utkání se hrálo v dobré atmosféře, o kterou se starali čeští fanoušci i příznivci švédského týmu. Vedle spojek Larssonové, Adlerové a Stonghölmové v druhé půli excelovala drobounká Sandová na levém křídle a také brankářka Daglundová, která s jistotou likvidovala šance křečovitě bojujících Češek. Ty se vydaly ze všech sil a celé naše mužstvo se těší na den volna i deště, na které čeká celá rozpálená Ostrava.

Reakce trenérů:
Camilla Eriksson, trenérka Švédska: „Ne o jednu, ale hned o dvě třídy lepší výkon celého týmu. jsem ráda, že jsme dokázali proměňovat i mnohem větší procento šancí. Na celém týmu je vidět jak nám to zvedlo náladu a odhodlání do dalších zápasů.“

Michal Červenka, trenér ČR: „Ukázal se velký rozdíl mezi elitním týmem a námi, ale musím říct, že se projevilo zatížení některých hráček, které jsou pro nás klíčové. Třetí zápas ve třech dnech byl na ně i vzhledem k tomu horku moc. Mrzí mě, že nám soupeř v poslední čtvrthodině odskočil o tolik branek, ale musíme dál.“

Švédsko – Česká republika 28:17 (14:9)

Zápis o utkání nelznete ZDE

Louise Sandová (vlevo) byla vyhlášena nejlepší švédskou hráčkou zápasu. Dohromady s Marií Adlerovou (vpravo) zaznamenaly do české sítě 13 branek. Foto: Alex Wipf.