5.7.2012 otevřeno: 1633 x

Česká bojovnost na obrat nestačila

Tým pořadatelské země se marně snažil smazat devítibrankovou ztrátu, kterou nabral mezi 7. a 17. minutou jinak velice vyrovnaného zápasu proti Jižní Koreji. Přesto slaví postup do další fáze.

Česká republika – Jižní Korea 21:25 (11:16)

Vyrovnaný duel se zlomil v sedmé minutě za stavu 3:3. Ofenzivní krizi českého týmu Korejky využívaly ke svým rychlým protiútokům, a když se v 17. minutě po dlouhém čekání prosadila Maršíková, snižovala na 4:12! Tím ale odstartovala velkou stíhací jízdu a Korea se poprvé na šampionátu dostala pod soustavný tlak. Češky vystřídaly všechny brankářky a třetí v pořadí, Petra Kudláčková začala deptat korejské střelkyně. Probudily se i diváci a český tým postupně ukrajoval z devíti brankového náskoku soupeřek, takže ve 41. minutě to bylo již pouze 17:19. Koreu pak podržela brankářka Sa Ra Oh a Asiatky dovedly zápas do vítězného konce. Češky si ale na rozdíl od zápasu se Švédskem potvrdily, že jsou schopni hrát více než vyrovnanou partii s hlavními aspiranty na medailové příčky!

Že umíme bojovat, to vím. Ostatně, už jsme si to potvrdily v prvních dvou zápasech na mistrovství. Jestli ale chceme přejít hranici osmifinále, budeme potřebovat vedle výborného výkonu brankářky taky spolehlivé zakončení. Brankařky nám chytají výborně a my se musíme soustředit na zakončení," shrnul utkání trenér Michal Červenka.

Češky se od 20. minuty utkání vzepjaly k dosavadnímu  nejlešímu výkonu na šampionátu.  Foto: A. Wipf.

Čtvrteční dění pak uzavřel vyrovnaný zápas Argentiny s Kongem o postup do osmifinále. Vítězství Konga zároveň potvrdilo osmifinálovou účast české reprezentace. Nic na tom nezmění ani zítřejší vzájemný souboj Češek a afrických šampionek z Konga, který startuje na Zimním stadionu Sareza v Ostravě Porubě od 17.30 hod.

Vstup na toto utkání je volný, stejně jako na všechny zápasy světového šampionátu, který hostí