10.7.2012 otevřeno: 1486 x

Juniorky podlehly Brazílii, budou bojovat nejlépe o třináctou příčku

Poprvé se brněnští diváci dočkali. České reprezentantky přijely do Brna bojovat o nejlépe deváté místo. Na Brazílii ale nestačily a nebudou lépe než třinácté.

O 9. – 16. místo: Česká republika – Brazílie 21:28 (9:12)

Konečně se alespoň mírně zaplnilo hlediště brněnské nové haly Vodova, zdejší fanoušci přišli fandit českým reprezentantkám. Ale jejich favoritkám se vůbec nevydařil úvod zápasu. Na konci 6. minuty to bylo 4:1 pro Brazilky a trenér Červenka bral time-out! Hra Češek byla těžkopádná a rychlonohé Jihoameričanky se snadno prosazovaly. Českým reprezentantkám se nedařilo dostat do tempa, Brazilky přehrávaly jejich obranu a při zakončení byly Češky nedůrazné. Po první patnáctiminutovce se ale konečně chytla brankářka Roháčková. Stále však český výběr zaostával alespoň o dvě branky za soupeřkami. V posledních deseti minutách poločasu jejich manko narostlo na čtyři góly. V závěru první půle navíc byla potrestána červenou kartou za zásah do obličeje obránkyně při devítimetrovém hodu Kubáčková. Vstup do druhého poločasu Češkám nevyšel vůbec. Brazilky jako by byly živější, svižně kombinovaly v útoku a česká ztráta rychle narostla na sedm branek (12:19). Češky ne a ne ztrátu zkorigovat. Naopak. V 50. minutě to bylo o devět 16:25 a bylo rozhodnuto. Unaveně působící Češky se ještě pokoušely zabojovat, povedla se jim ale jen korekce skóre na konečný sedmibrankový rozdíl.

Trenér Brazílie Eduardo Carlone Leite: "Hra se mi moc líbila. Nebyl to pro nás těžký zápas. Holky využily příležitosti ke zvýšení skóre, už od začátku si udržovaly vysoký náskok a to až do konce. Češky hrály nejlépe na konci prvního poločasu, potom se jim už nedařilo."

Trenér České republiky Michal Červenka: "Od začátku nebyl náš výkon ideální. Soupeři jsme se vyrovnali jen v epizodách, kdy jsme striktně dodržovali připravenou taktiku. V okamžiku, kdy jsme si dovolili nepozornosti, nás za to soupeř téměř vždy tvrdě potrestal. Nehrál nic, co bychom od něj nečekali. Rozhodly chyby, které jsme udělali na všech stranách. S tím se těžko vyhrává. Zítřejší soupeř, Rumunsko, je pro nás těžší než kdokoliv jiný. Evropští soupeři mají pro nás oproti ostatním jednu velikou nevýhodu a to jsou jejich kvalitní taktické pokyny. Nad soupeři z Afriky a Ameriky máme náskok po taktické stránce. Bude to utkání vůle a my do toho jdeme s otevřeným hledím, protože každé další vítězství, které vybojujeme, je ještě krůček nad ten úspěch, kterého jsme tady dosáhli."

Nejlepší hráčka – Česká republika: Martina Weisenblderová
Nejlepší hráčka – Brazílie: Malta Varela D. A. Juliana

Za tuto střelu byla Tereza Kubáčková obdarována červenou kartou.