13.7.2012 otevřeno: 1662 x

MS juniorek: Kongo srdnatě vzdorovalo, nakonec však patnáctá příčka patří Češkám

Celý první poločas udržely oslabené Konžanky držet krok s domácími reprezentantkami. Druhá půlka už byla v režii Češek, kterým tak patří na MS konečné patnácté místo.

MS juniorek v házené 2012 - o 15. – 16. místo: Česká republika - Kongo 28:18 (10:11)

I výrazně oslabeny dokázaly reprezentantky Konga trápit české házenkářky. Ještě ve 14. minutě vedly jednobrankovým rozdílem 6:5 a i pak si udržovaly alespoň minimální náskok. Afričanky dobře bránily, úspěšnými zákroky přispěla i brankařka Mouangomo a Češkám se nedařilo dostát papírovým předpokladům plynoucím z vyprázdněné konžské lavičky (soupiska Konga pro toto utkání čítala jen devět házenkářek). Češkám se v obraně nedařilo a v útoku často zkoušely zakončit z nepřipravených pozic. Po osmnácti minutách hry to bylo 6:10 pro Kongo. Češkám nepomohlo ani pokárání od trenéra při oddechovém čase. Až do konce poločasu pak české juniorky dotahovaly náskok soupeřek a i o přestávce měly na svém kontě o branku méně než tým Konga. Hned po návratu ze šaten se jim sice podařilo srovnat krok, i nadále však pokračovala přetahovaná o vedení. Výraznější náskok si začaly Češky budovat ve 47. minutě, kdy po čtyřech brankách v řadě vedly 16:12. I přes únavu ale hráčky Konga stále bojovaly a víc než o čtyři branky si soupeřky dlouho nenechaly uprchnout. S rostoucí únavou začaly ale hráčky Konga stále častěji sahat po tvrdých obranných zákrocích a přesilovky dokázaly Češky využívat k navýšení náskoku. V 50. minutě to bylo už 22:15 a Kongo začalo působit rezignovaně. Krátce před koncem utkání vedly Češky o deset (27:17) a za stejného rozdílu poslední utkání turnaje pro oba celky i skončilo.

Trenér Konga Pahapa Patrice: "Jsem spokojený, že jsme dokončili soutěž. Měli jsme strach, že tomu tak nebude, protože jsme měli zraněné hráčky, byli jsme vylučováni a některé hráčky odcestovaly. Kdyby nás bylo více, měli bychom větší šanci uhrát dobrý výsledek ve více utkáních. Přinejmenším nemáme žádné další zraněné."

Trenér České republiky Michal Červenka: "Myslím, že v tuto chvíli jsme měli oproti ostatním soupeřům nevýhodu v tom, že jsme s Kongem už hráli a hráli jsme s ním v sestavě, která byla očividně mnohem silnější, než dnes. Takže přikládám to počáteční zaváhání, které přišlo i přes to, že jsme věděli, co to družstvo bude hrát, částečnému podcenění soupeře. Ve druhém poločase už se ukázala, myslím, naše taktická vyspělost."

Nejlepší hráčka - Česká republika: Müllnerová Dominka
Nejlepší hráčka – Kongo: Ngoye Essema Lydiane G.

Připravujeme pro vás hodnocení turnaje od trenéra Michala Červenky. Další informace na oficiálním webu turnaje www.wchjuniro2012.cz, kde se můžete seznámit s veškerými výsledky, statistikami, komentáři k utkáním a prohlédnout řadu fotogalerií z každého zápasu.

Všem reprezentantkám a celému realizačnímu týmu děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

V prvním poločase nevládla na střídačce českého týmu veselá nálada, druhou třicetiminutovku už měly české házenkářky ve své režii.