14.7.2012 otevřeno: 2242 x

Dorostenci ze základní skupiny nepostoupí

Svěřenci trenérů Babáka a Mičoly včera podlehli Norsku a na evropském šampionátu hráčů do 18 let skočí nejlépe devátí.

Česká republika – Norsko 21:35 (9:19)
Sestava a branky ČR: Bartoň, Chalupa – Kasal a Václav po 5, Čurda, Mynář, Poloz a Jonáš po 2, Bičiště, Hub a Jeníček po 1, Reček, Douda, Pína, Pipasík, Paululík

Začátek utkání přitom ukázal, že ani proti silnému soupeři nechtějí dát čeští mladíci svou kůži zadarmo. Ještě v 15. minutě svítil na tabuli nerozhodný výsledek 8:8 a vypadalo to, že by se Češi mohli pokusit o malý zázrak. Ostatně na favorita skupina a celého mistrovství se ve čtvrtečním duelu vytáhli Rakušané. Druhá patnáctiminutovka prvního poločasu však usadila všechny fanoušky českého týmu na zem. Norové dali jedenáct branek v řadě a od té doby se z vyrovnané bitvy o zachování šance na postup mezi nejlepších osm týmů šampionátu stala jednoznačná záležitost. Češi nakonec díky dalšímu střeleckému výpadku v poslední desetimuntovce podlehli Norům o 14 branek a jako jediný tým skupiny B jsou již mimo hru.

Michal Kasal sleduje Nora Grimstada při vstřelení své jediné branky v utkání. Foto: http://www.handball-euro2012.at.

Naopak postup si předčasně z naší skupiny vybojovalo Rakousko. Zápas domácí reprezentace proti Bělorusku sledovalo více než 1 000 diváků, které po vítězství nad Norskem dohnaly svůj tým k dalším dvěma bodům a tím i jistotě postupu do další fáze turnaje. Rakousko zvítězilo 31:23 a mladý celek si v závěru užíval dlouhé standing-ovations. O druhém postupujícím se rozhodne ve vzájemném duelu Norka a Běloruska.

Myslím, že v obou našich vystoupeních na turnaji se ukázalo, že soupeř má silnější tým než my. Byli jsem schopni odehrát výborné pasáže, kdy jsme byli lepší než Norové i Bělorusové, ale v konečném účtování  toho jsou dvě výrazné prohry, protože tu úroveň nedokážeme udržet po celých 60 minut,“ hodnotil záhy po utkání s Norskem vstup do turnaje trenér Petr Babák

Kompletní přehled tabulek jednotlivých skupin naleznete ZDE.