18.7.2012 otevřeno: 2145 x

Problémem dorostenců opět nestabilita výkonu

V dalším utkání házenkářského ME dorostenců podlehli naši reprezentanti Francii výrazně 24:38. Dlouho to však vypadalo na vyrovnaný boj.

Pokud něco trápí nejmladší reprezentační výběr českých házenkářů na právě probíhajícím ME v Rakousku, pak je to stabilita výkonu po celých 60 minut hry. „Dokážeme odehrát slušné pasáže a potom nasekáme několik chyb a už to jede. Oproti špičkovým týmům děláme také jednoduché chyby v obraně a nutno přiznat, že máme o něco užší kádr. Absolvovat zápasy ve zcela odlišném tempu a nasazení než na které jsou z Čech zvyklí, je ale pro všechny kluky obrovskou školou,“ konstatoval po základní skupině trenér Petr Babák.

A obdobný problém s neproměňováním šancí a nestabilitou výkonu vyvstal i ve včerejším duelu s Francií. Naši hráči nezačali rozhodně špatně a ve vyrovnaném úvodu až do 11. minuty vedli. Nerozhodný stav trval ještě ve 22. minutě, ve 33. minutě to bylo po šesté brance Michala Kasala 15:16. Pak však přišel zlom a Francouzi během několika minut odskočili na 20:29. Další pětibrankovou sérii pak v úplném závěru získali čtrnáctibrankové vedení, resp. dosáhli čtrnáctibrankového vítězství. „Ve druhém poločase nám odešla defenzíva a jak narůstal náskok soupeře, přestali jsme si věřit i v útoku a nedávali jasné šance,“ povzdech si po utkání asistent trenéra Jiří Mičola.

Česká republika – Francie 24:38 (12:14)
Sestava a branky ČR – Chalupa, Bartoň – Kasal 8, Jonáš 6, Poloz 3, Douda, Václav a Pína po 2, Čurda 1, Bičiště, Paululík, Pipasík, Jeníček, Reček, Hub, Mynář

Dnes se střetnou naši mladíci s dalším těžkým soupeřem, reprezentací Islandu. Ta na mistrovství ještě nezvítězila, ale v základní skupině sehrála remízové zápasy s Francií i Německem. „Tak výrazná prohra po zápase, kde jste prvních 35 minut zcela rovnocenný soupeř, na všechny hodí deku. My se ale musíme dát do kupy a poprat se s Islandem o vítězství,“ říká trenér Babák k dnešnímu duelu.

Český celek čeká boj o konečné 13.- 16. místo. V případě dnešní výhry nad Islandem by se v něm 20. července utkal s Finskem, v případě jiného výsledku by stejný den sehrál utkání proti jednomu z dvojice Švýcarsko – Srbsko.

Tabulky naší i ostatních skupin naleznete ZDE.

Josef Jonáš se proti Francii prosadil šestkrát. Střelba z dálky se mu dařila (5/6), z vyložených šancí se však