21.7.2012 otevřeno: 1846 x

V Rakousku Češi opět úspěšní

Dorostenci přidali třetí vítězství na evropském šampionátu, když potvrdili roli favoritů proti Finsku.

Začátek zápasu proti outsiderovi celého turnaje se ale určitě nevyvíjel podle papírových předpokladů a po šesti minutách Češi prohrávali 0:4. „Nevím, jestli v hráčích bylo nějaké podcenění. Vypadalo to tak, čemuž se divím. Na EURU nejsou lehké zápasy, kluci to tu už poznali, navíc všichni víme, že o kvalitě všech týmů svědčí třeba i fakt, že se na turnaj nedostaly celky jako Rusko, Polsko nebo Maďarsko. S tím vlažným úvodem jsem určitě nemohl být spokojený,“ neskrýval rozčarování trenér Petr Babák.

Důrazná domluva při oddechovém čase pomohla, naši mladíci zabrali a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Po přestávce ale soupeři opět dovolili dostat se zpět do hry a klid jim přinesla až série branek, kterou v 53. minutě odskočili na rozdíl pěti branek. Konečné vítězství 32:26 znamená, že se v sobotu utkají o celkové 13. místo se Švýcarskem.

Josef Jonáš střelecky držel krok s Michalem Kasalem a osmi brankami pomohl k obratu ve vývoji zápasu.

Česká republika – Finsko 32:26 (17:13)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Jonáš a Kasal po 8, Hub a Jeníček po 3, Douda, Václav a Reček po 2, Paululík, Mynář, Pína a Čurda po 1, Bičiště, Poloz , Pipasík

Ve finále se střetne dosud suverénní Švédsko s Německem, které přivodilo první prohru v turnaji Španělům. Domácí Rakousko, které naši mladíci dokázali v základní skupině porazit o devět branek, se střetne o konečnou pátou příčku se Slovinskem.

Díky osmibrankovému přídělu Finům se do trojice nejlepších střelců turnaje vyšvihl Michal Kasal, který v dosavadním průběhu šampionátu nastřílel 44 branek.