19.8.2012 otevřeno: 1854 x

Francouzsky podle očekávání nad síly českých dorostenek

Češky potrápily jednoho z favoritů mistrovství, v druhém poločasu mu ale nebyly schopné vzdorovat a nyní se připravují na dnešní důležitý zápas proti týmu Uruguaye.

Už je to pro zápasy mládežnických reprezentací na letošních evropských a světových šampionátech tradicí – ve střetnutí s favority se český tým drží, nakonec však nadějně rozehraný duel ztrácí a v koncovce soupeř navýší své vedení. Byl to také případ zatím posledního představení českých dorostenek na MS v Černé Hoře.

Česká republika – Francie 18:26 (12:14)
Sestava a branky ČR - Kudláčková, Šíbrová, Nováková – Bělohoubková 1, Sekulová, Skřivánková 1, Vlachová, Trumpešová 1, Slováková, Fryčáková 4, Jačková 2, Pokorná, Vlková 1, Jeřábková 4, Jansová 4

Češky do duelu s Francouzkami vstoupily aktivně a v 10. minutě vedly 5:1. Pak se začalo dařit našim soupeřkám, které předvedly pětiminutovou smršť, díky které otočily na 5:7. V tu chvíli si již leckdo mohl myslet, že se Francouzsky pouze pomaleji dostávaly do tempa a nyní už budou zápasu suverénně dominovat. Češky se ale nevzdaly a dál favorizovanou Francii trápily. Třikrát se ještě dostaly do vedení, ve 25. minutě dokonce do dvoubrankového. A i když se další sérií rychlých branek podařilo Francii opět otočit vývoj skóre, do šaten se mohlo jít za nerozhodného stavu. Vyrovnat se našim hráčkám nepodařilo, naopak v poslední sekundě ještě udeřila z rychlého protiútoku Isaura Mosabuová, a tak se šlo do šaten za stavu 12:14.

Druhý poločas už probíhal v režii Francie a přes vysokou bojovnost Češek rozdíl ve skóre narůstal. „Rozhodla kvalita francouzského týmu. Jednak výjimečné schopnosti ve hře jedna na jednu, ale také fyzický fond jako takový, jejich rychlos a síla. Nám se navíc kupily zdravotní problémy a teď doufáme, že v pro nás důležitém zápase s Uruguayí budeme kompletní,“ hodnotil utkání trenér Lubomír Krejčíř.

Zápas s Uruguayí chce český tým opanovat, ale výkon Jihoameričanek proti Dánkám (které aktuálně vedou tabulku skupiny C) ukázal, že dokáží být hodně nepříjemnými soupeřkami. Proto bude důležité aby sobotní den volna pomohl úspěšné regeneraci hned pětici hráček, majících zdravotní potíže (Slováková, Kamenářová, Vlková, Sekulová a Fryčáková). Utkání startuje dnes od 20.30 hod. a sledovat ho můžete opět v přímém přenosu na webových stránkách MS.