20.8.2012 otevřeno: 1882 x

Pouze bod ze zápasu s Uruguayí

Nevydařená koncovka duelu s Jihoameričankami znamenala ve třetím představení českých dorostenek na MS v Černé Hoře jen dělbu bodů po remíze 26:26 (12:12).

Po dvou prohrách si svěřenkyně Lubomíra Krejčíře chtěly spravit chuť v boji s Uruguayí, ale po většinu prvního poločasu jen dotahovaly drobný náskok svých soupeřek. V druhém poločase byly lepším týmem, ale těžce vybudovaný náskok v poslední minutě duelu ztratily a oficiální server IHF nazval výslednou remízu dosud největším překvapením celého šampionátu.

Český výběr na dorosteneckém MS v Černé Hoře. Foto: A. Wipf.

Česká republika – Uruguay 26:26 (12:12)
Sestava a branky ČR - Kudláčková, Šíbrová, Nováková – Bělohoubková 1, Sekulová, Kamenářová 2, Skřivánková 2, Vlachová, Trumpešová 6, Slováková, Fryčáková, Jačková 6, Pokorná 7, Vlková, Jeřábková, Jansová 3

Rozhodující pasáž vyrovnaného zápasu ale našeho házenkářky nezačaly vůbec zle. Okolo 50. minuty si sérií čtyř branek vypracovaly vedení 24:20, především díky brankám bohunické odchovankyně Jarmily Trumpešové. Když v 58. minutě držely i po oslabení alespoň dvoubrankový náskok, zdálo se, že míří neomylně za vítězstvím. Jenže Nikola Jansová i Markéta Jeřábková své šance namířily jen do tyčí a poslední minuta znamenala krach nadějí na zisk dvou bodů.

Na jejím počátku byla vyloučena Skřivánková a Alejandra Scarroneová ze sedmimetrového hodu překonala Elišku Šíbrovou (v zápase měla plzeňská gólmanka padesátiprocentní úspěšnost zákroků při sedmimetrových hodech, první brankařka Petra Kudlačková pak celý duel odchytala s úspěšností přes 40 %). Technická chyba Trumpešové dvacet sekund před koncem znamenala rychlý protiútok Uruguayek zakončený úspěšně opět Scarroneovou a jelikož se v zoufalém náporu na druhé straně hřiště nedokázala gólově prosadit z vyložené pozice Eliška Jačková, stav 26:26 byl také konečným.

V posledním duelu základní skupiny změří Česky síly s Dánkami, které si v případě výhry definitivně zajistí druhé postupové místo do čtvrtfinále. Již jistým postupujícím se stal po včerejší sedmibrankové výhře nad Jižní Koreou tým Francouzek. Utkání Dánsko – Česká republika startuje dnes od 20.30 hod. a přímý přenos můžete opět sledovat na oficiálních stránkách šampionátu.