21.8.2012 otevřeno: 1613 x

Po nadějném poločase lekce od Dánek

Poslední utkání našich reprezentantek v základní skupině dorosteneckého MS v Černé Hoře skončilo čtrnáctibrankovou výhrou Seveřanek, které společně s Francií postupují do čtvrtfinále.

Česká republika – Dánsko 16:30 (10:13)
Sestava a branky ČR - Kudláčková, Šíbrová, Nováková – Bělohoubková, Sekulová, Kamenářová 2, Skřivánková, Vlachová, Trumpešová 4, Slováková, Fryčáková, Jačková 2, Pokorná 4, Vlková, Jeřábková 4, Jansová

V prvních minutách si střeleckou pohodu z předchozího zápasu přenesla Slavistka Tereza Pokorná, jejíž procentuální úspěšnost střelby však v průběhu zápasu stále klesala. Češky ale jako celý tým vstoupily do utkání velice dobře. Ve 13. minutě dokonce vedly, na konci první dvacetiminutovky držely nerozhodný výsledek, a i když zaznamenaly osmiminutový střelecký výpadek (mezi 18. a 26. minutou) do kabin odcházely za přijatelného stavu 10:13.

Jenže druhý poločas zahájila třemi brankami v řadě Freja Kyndbalová a Dánky odskočily na pro ně uklidňujících šest branek. Naopak naše hráčky se dostaly do křeče, v níž se dokázaly přes důraznou dánskou obranu prosadit pouze k šesti brankám za celou třicetiminutovku. Když se k tomu přidala dohromady devatenáctiprocentní úspěšnost českých brankářek, resultoval z toho první debakl českého týmu na mistrovství v podobě konečného výsledku 16:30.

Paradoxně s ohledem na další zápasy o umístění takto výrazná prohra pro český nic neznamená (pokud tedy bereme v potaz čistě matematiku dalšího losu). Pokud se naplní papírové předpoklady dnešního zápasového dne, měl by se výběr trenéra Krejčíře ve čtvrtek v Podgorici poměřit s Angolou v úvodním zápase klání o 13.-16. místo.

Průběžné tabulky skupin a kumulativní statistiky všech celků naleznete ZDE.