15.9.2012 otevřeno: 2016 x

Na závěr výhra nad Islandem

České házenkářky dokázaly v Chebu porazit dalšího z účastníků letošního ME – Island přehrály rozdílem sedmi branek, 28:21 (13:10). PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Po včerejším zranění kotníku dnes v české sestavě logicky chyběla Petra Vítková, místo které se na soupisku (a zároveň do základní sestavy) vrátila Romana Chrenková. Nastoupila rovněž včera odpočívající Raníková, která odchytala dominantní část dnešního zápasu - Doláková ji střídala jen na sedmimetrové hody a několik závěrečných minut.

Česky se od úvodu prezentovaly maximální snahou o rychlý přechod, ale nebyly se schopné vyvarovat technických chyb, a tak od počátku tahaly za kratší konec. Nedařilo se ani základní ose spojek Stěrbová – Poznarová – Černá, naštěstí tým střelecky podržely křídelní hráčky Knedlíková s Chrenkovou. Byla to právě Chrenková, kdo v 18. minutě dostal náš tým do vedení 8:7. V této pasáži zápasu se navíc Seveřanky nedostávaly do snadných střeleckých příležitostí a k výbornému výkonu se rozchytala Raníková v brance. Po příchodu Martínkové navíc Češky zlepšily střelbu z větší vzdálenosti, a když se po přestávce k mostecké spojce přidaly i Černá se Štěrbovou, dokráčel český tým k první výhře na turnaji. "Je to dobrý výsledek, přeci jen jsme zde byly dost oslabené a holky si v posledních dvou duelech dokázaly, že jsou schopné vítězit i v okleštěné sestavě," shrnul poslední střetnutí turnaje trenér Bašný.

Romana Chrenková se proti Islanďankám prosadila hned osmkrát a výrazně přispěla k výhře českého výběru.

V prvním sobotním duelu rozhodl o svém celkovém vítězství v turnaji tým Maďarska, na který v Chebu nestačily ani Slovenky. Utkání mělo obdobný průběh jako včerejší zápas Maďarek s naším výběrem - favorit v úvodní půli pouze dotahoval, aby si v krátkém úseku po pauze vzal nejen vedení, ale především vybudoval několikabrankový náskok. Slovenky se jej ve zbytku utkání snažily zlikvidovat, ale nejvíce se přiblížily po brance Súkenníkové na 30:29 (57. minuta). Pak již stříleli branky pouze Maďarky, které celkově turnaj zakončily s 6 body a skóre 104:81.

Dnešní výsledky turnaje

Slovensko – Maďarsko 29:34 (17:15)

Island – ČR 21:28 (10:13)

Sestava a branky ČR: Doláková, Raníková – Chrenková 8/3, Martínková 6, Černá 4, Štěrbová 3, Crhová a Knedlíková po 2, Poznarová, Salčáková a Kutlvašrová po 1, Selucká, Marčíková, Vysloužilová, Šviráková