5.10.2012 otevřeno: 2016 x

Suverénní výhra nad Němkami!

Česká reprezentace házenkářek si v Mostě poradila s dalším účastníkem letošního evropského šampionátu. Německo porazila 30:23! PŘÍDÁNA FOTOGALERIE!

Už začátek zápasu naznačoval, že svěřenkyně trenéra Bašného budou v utkání důraznějším a lepším celkem. Rychle se ujaly vedení 4:0, nutily soupeřky k technickým chybám a dánský kouč německého celku Jensen si musel po pěti minutách vzít time-out. Změna na sebe nenechala dlouho čekat, německá obrana řízená Althausovou přitvrdila a nenechával českým spojkám klid v zakončení, s čehož během krátké chvilky resultoval nerozhodný výsledek 4:4.

Tvrdost německé obrany v čele s Althausovou pocítila i před domácími fanoušky hrající Hana Martínková.

Jenže český tým následně opět odskočil a až do konce zápasu vedení nepustil. Díky novicce Tereze Kubáčkové, která svůj první zápas v národním dresu přetavila v první zásah, vedl v 17. minutě dokonce pětibrankovým rozdílem, v 19. minutě to už bylo po zásahu Chrenkové 11:5! Konec první půle ale přinesl další sérii českých technických chyb, díky kterým Německo do přestávky snížilo na 14:12.

Jenže drtivý nástup Češek do druhé půle rozhodl o jejich celkovém vítězství. Výborná Raníková v brance a variabilita zakončení (v zápase se střelecky prosadilo 11 českých házenkářek!) umožnily odskočit během několika málo minut na 19:12 a ve zbytku utkání si již naše hráčky udržovaly minimálně čtyřbrankové vedení. To v pasáži okolo 55. minuty ještě dokázaly navýšit na osm branek a v posledním minutě zápasu se dočkaly i třicátého zásahu v síti soupeřek, o nějž se postarala ze sedmimetrového hodu Kristýna Salčáková.

Fotogalerie z utkání  ZDE.

V utkání předvedly výborné výkony gólmanky obou celků. Barbora Raníková byla nejlepší českou hráčkou duelu, mj. ji Němky ani jednou ze tří pokusů nepřekonaly ze sedmimetrového hodu, a hostující Wolteringová, chytající na klubové úrovni v černohorském velkoklubu Budoucnost Podgorica, dlouho držela naděje německých házenkářek. Nejlepší střelkyní mezi zmíněnými 11 Češkami, které se v duelu prosadily, byla s 6 zásahy Iveta Luzumová.

S dnešním utkáním můžeme být spokojení. Je sice pravdou, že technických ztrát by mohlo a mělo být méně, na druhou stranu plynuly z naší snahy maximálně se snažit o rychlé zakončení. Hráčky dokázaly přesně plnit taktické pokyny, které od nás trenérů dostaly a to nás těší stejně jako výsledek“, sdělil po zápase trenér Bašný, který dodal: „Výhra je to výrazná, na druhou stranu Německo je státem, který stojí na pomezí špičky a skupiny států, které na šampionátech končí ve spodní polovině a my, pokud se chceme někam posunout, musíme do těchto zápasů chodit s tím, že na vítězství máme a uděláme pro něj maximum. To se dnes povedlo.“

Tereza Kubáčková si po úspěšné premiéře v seniorském národním dresu užívala zasloužené pozornosti novinářů.

ČR – Německo 30:23 (14:12)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová – Luzumová 6, Černá, Vítková a Chrenková po 4, Martínková 3, Knedlíková, Štěrbová a Salčáková po 2, Poznarová, selucká a Kubáčková po 1, Matoušková, Crhová, Hrbková