7.10.2012 otevřeno: 1757 x

Němky oplatily stejnou mincí

Odvetné přátelské utkání pro sebe výrazným rozdílem získaly Němky, které dnes v Lipsku zvítězily 29:20 (12:9). DOPLNĚNO O REAKCI TRENÉRA BAŠNÉHO.

První branku v duelu vsítila s kariérou se loučí německá legenda Juracková, ale Češky držely s domácím krok až do 29. minuty, kdy na tabuli svítil stav 11:9 pro Německo. Pak však následovala šňůra branek Německa, která vyústila v šestibrankové vedení 17:11 v 37. minutě zápasu. Výrazný náskok si domácí udržely až do závěrečné hvizdu a v posledních minutách ho navýšily až na deset branek, aby se českému výběru podařilo korigovat na konečných 29:20 pro Německo.

Konečný stav byl tak ráznou odpovědí na českou výhru 30:23 z prvního zápasu, který sehrály týmy ve čtvrtek v Mostu.Dnešní utkání bylo takovým opakem prvního zápasu v Mostu, nejen s ohledem na výsledek. Chyběla nám oproti čtvrtku především rychlost a důraz, o které jsme se tentokrát nemohli opřít. Důraz naopak v mnohem větší míře ukázala německá obrana a celkově nám domácí tým vnutil svůj způsob hry,“ hodnotil utkání trenér Bašný se kterým Vám v počátku příštího týdne přineseme obsáhlejší rozhovor hodnotící celou týdenní akci národního družstva.

Německo - Česká republika 29:20 (12:9)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Luzumová 1/1, Černá 4, Vítková 2, Chrenková 2, Martinková 3, Knedlíková, Štěrbová 3, Salčáková 1/1, Poznarová 2/1, Selucká, Marčíková, Matoušková 1, Crhová, Hrbková 1